Prezerwatywy smakowe, zapachowe
Prezerwatywy smakowe i zapachowe to ciekawe, lubiane rozwiązanie, z którego często korzystają miłośnicy seksu oralnego. Wzbogacenie prezerwatyw aromatem truskawek, czekolady czy mięty sprawia, że nie czuć „naturalnego” smaku lateksu, który nie dla każdego jest przyjemny.
Do czego służą prezerwatywy smakowe?
Przywykliśmy kojarzyć prezerwatywy z zabezpieczeniem przed ciążą oraz chorobami przenoszonymi droga płciową. Taki faktycznie był cel wynalezienia pierwszych kondomów i tak jest zazwyczaj do dzisiaj. Jednak nie zawsze. W naszej drogerii erotycznej dostępne są także specjalne prezerwatywy smakowe. Jednocześnie zaś zapachowe, bo oba te efekty idą w parze. Co je różni od normalnych kondomów?
Otóż prezerwatywy smakowe, chociaż mają funkcję antykoncepcyjną, wcale nie służą przede wszystkim do penetracji.
Prezerwatywy smakowe do seksu oralnego
Głównym przeznaczeniem smakowych i zapachowych prezerwatyw jest fellatio, czyli seks oralny. Miłość francuska uprawiana w normalnej prezerwatywie nie należy do najprzyjemniejszych dla kobiety. Lateks, którego używa się do wyrobu przeważającej większości prezerwatyw, ma dość specyficzny smak, który trudno polubić. Obecnie nie jest to już aż tak bardzo znaczące, ale jeszcze kilkanaście lat temu technologia nie pozwalała na wykonywanie tak cienkich prezerwatyw jak obecnie. Były więc grube, smak lateksu również był wyrazisty. Wtedy też na rynku pojawiły się pierwsze prezerwatywy smakowe, wśród których najpopularniejsze były chyba truskawkowe i miętowe. Zresztą te smaki i zapachy do dzisiaj cieszą się dużym wzięciem.
Dodajmy, że zdaniem wielu specjalistów prezerwatywy smakowe powinny być stosowane wyłącznie do seksu oralnego, nie zaś waginalnego czy analnego – o ile producent nie zamieścił innej informacji. Dlaczego? Ponieważ substancje aromatyzujące i smakowe, sztuczne i naturalne, zawierają cukry. Ich prowadzenie do waginy zwiększa możliwość infekcji zwanej drożdżycą pochwy (kandydozą).
Po co stosować prezerwatywy smakowe?
W czasie seksu oralnego nie można zajść w ciążę, więc skąd pomysł używania prezerwatyw smakowych? Wzięło się to z ich drugiej, podstawowej funkcji, czyli zmniejszenia szansy na zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jest to możliwe nie tylko podczas penetracji, ale także podczas seksu francuskiego. Aby seks, zwłaszcza przygodny, był bezpieczny konieczne są odpowiednie zabezpieczenia. Stąd właśnie nalegania specjalistów, by również podczas fellatio używać prezerwatyw. Prezerwatywy smakowe sprawiają, że podczas seksu oralnego nie czuć lateksu, a jednocześnie chronią przed chorobami.
Dla kogo prezerwatywy smakowe?
Na pewno dla osób, które uprawiają seks oralny z nieznajomymi.
Jednakże także dla kobiet, które nie przepadają za smakiem/zapachem naturalnego ciała partnera albo jego spermy. Użycie prezerwatyw smakowych i zapachowych eliminuje tę niedogodność w dużym stopniu. Dzięki możliwości wyboru różnych smaków seks oralny może być jednocześnie przyjemny i bezpieczny.