Pierścienie erekcyjne bez wibracji
Pierścienie erekcyjne bez wibracji założone na penisa potrafią w szybki i prosty sposób zwiększyć męskie możliwości. Utwardzają wzwód, sprawiają, że trwa on dłużej a dzięki temu również przyjemność kobiety może być większa. Niewibrujące pierścienie erekcyjne to popularna metoda na uprzyjemnienie sobie seksu i czerpanie z niego większej przyjemności.
Niewibrujące pierścienie erekcyjne – dla kogo?
Mówi się, że pierwowzory dzisiejszych pierścienie erekcyjnych były stosowane przed setkami lat. Już wtedy wiedziano, że odpowiedni ucisk na członku bez większego problemu potrafi spowodować, że męskość staje się bardziej imponująca. Spowalniania odpływu krwi z członka oznacza, że mocniej wypełnia ona ciała jamiste. To właśnie dzięki temu wzwód automatycznie i niemalże błyskawicznie staje się bardziej twardy i większy. Niewibrujące ringi na penisa stosują tę metodą z wielkim powodzeniem, a przy tym są bardzo proste w obsłudze. Dlatego też akurat to akcesorium możemy polecić wszystkim mężczyznom i parom. Mogą być noszone w pojedynkę, co pozwala na większe wrażenia podczas masturbacji i na przedłużenie jej czasu. Mogą być także używane z partnerką, a wtedy niewibrujący pierścień erekcyjny potrafi znacząco zwiększyć twardość penisa i przyjemność kobiety. W przeciwieństwie do modeli bardziej zaawansowanych, wyposażonych w silniczki, pierścienie bez wibracji są bardzo klasyczne. Łatwiej jest je zaakceptować osobom, które nie mają przekonania do gadżetów erotycznych albo też doświadczenia z nimi. Odpowiadając więc na tytułowe pytanie – są one dla każdej osoby z penisem.
Stalowe pierścienie na penisa bez wibracji
Rozróżniamy dwa główne rodzaje niewibrujących, klasycznych pierścieni na penisa. W pierwszym przypadku są one nierozciągliwe i wykonane są wtedy ze sztywnego, twardego materiału. Najbardziej popularne wśród nich są metalowe pierścienia na penisa. Takie ringi wykonane są ze stali nierdzewnej, chirurgicznej albo np. z aluminium lotniczego. Jednym słowem z materiału, który prezentuje się bardzo szlachetnie i elegancko. Dlatego też sięgają po nie mężczyźni lubiący stylowy wygląd nawet na członku. Metalowe pierścienie na członka mogą być tez elementem kojarzonym z BDSM. Dla amatorów mocnych wrażeń poleca się nawet stalowe ringi na członka z elektrostymulacją, która może stanowić źródło przyjemności albo odwrotnie – kary, wymierzanej przez dominującą osobę.
Rozciągliwe, silikonowe pierścienie niewibrujące
Drugi rodzaj niewibrujących pierścienie na penisa to te, które wykonane są z materiałów rozciągliwych. Kiedyś najczęściej były to żelowe pierścienie erekcyjne, obecnie jednak są one rzadko spotykane. Zastąpiły je bardziej nowoczesne i bezpieczne pierścienie zaciskowe z tworzyw termoplastycznych, jak TPR, TPE. Najbardziej popularne są zaś silikonowe pierścienie na penisa.
Zaletą silikonu jest fakt, że jest to materiał bardzo higieniczny, nieporowaty, łatwy do utrzymania w czystości. W ten sposób zaś bezpieczny i godny polecana każdemu (na blogu piszemy więcej o materiałach na akcesoria erotyczne).
W zależności od składu i gęstości materiału silikonowe ringi mogą być bardzo rozciągliwe lub tylko trochę. Mogą dawać też różne uczucia podczas noszenia. Te węższe działają zazwyczaj mocniej, chociaż nie poleca się nosić ich zbyt długo. Szersze pierścienie mogą uciskać mniej agresywnie, ale nadal skutecznie, mogą też pozwalać na dłuższe noszenie.
Elastyczne pierścienie na penisa i jądra
Bardzo ciekawą właściwością pierścieni erekcyjnych, zwłaszcza tych mocno elastycznych, jest fakt, że mogą być noszone w kilku pozycjach. Najbardziej popularna z nich to założenie pierścienia na podstawę członka, by uciskał ją i przedłużał wzwód. Pierścień może być jednak założony również tak, by przechodził pod jądrami i przez podstawę penisa. W ten sposób ucisk jest mniejszy, nie osłabia to jednak znacząco efektu i wzwód nadal jest sztywniejszy i większy. Jednocześnie jądra są wypychane do przodu, przez co wyglądają na większe i są też bardziej podatne na stymulację. Trzecim sposobem jest noszenie pierścienia erekcyjnego na jądrach. Uważa się, że takie ściśnięcie moszny daje mocniejsze wrażenia podczas penetracji czy masturbacji. Może też powodować silniejszy i dłuższy orgazm.
Nierozciągliwe pierścienie na penisa mają to do siebie, że zazwyczaj są na tyle elastyczne i łatwe w założeniu, że swobodnie można nosić jednocześnie 2 albo nawet 3. Przy założeniu oczywiście, że są one używane zgodnie z zaleceniami.
Obrączka na penisa – bezpieczeństwo
Zbyt długo noszony cock ring może być szkodliwy dla zdrowia. Przedłużający się nacisk na penisa może niekorzystnie wpłynąć na naczynia krwionośne, co skutkować może np. obrzękiem. Jak temu zapobiec? Stosując się do zaleceń producentów i specjalistów, którzy twierdzą, że czas noszenia pierścienia na członku nie powinien przekraczać 15 minut. W praktyce zależy to od budowy samego pierścienia. Zbyt ciasne i źle dobrane modele, albo wykonane z tanich, mało elastycznych materiałów, jak guma, mogą powodować ból i dyskomfort już po kilku minutach i będą wymagać bezzwłocznego zdjęcia. Z kolei pierścienie luźniejsze, szersze, których nacisk na członka nie jest silny, mogą być noszone przez dłuższy czas. Zawsze jednak należy zwracać uwagę na odczucia i nie kierować się jedynie chęcią dłuższej erekcji, ale własnym komfortem i zdrowiem. Tym bardziej, że o ile elastyczne pierścienie niewibrujące można bez problemu założyć w każdej chwili, w tym na pełny wzwód, to metalowe obrączki na członka zakłada się zanim pojawi się erekcja, nie da się ich też zdjąć w jej trakcie. A przynajmniej nie bezboleśnie.
Pierścieni zaciskowych na penisa nie powinny stosować także osoby mające problemy z cukrzycą, układem krążenia a także pod wpływem alkoholu. Szczególnie jeśli jego ilość spowoduje, że zasną bez zdjęcia pierścienia z członka.
Na wygodę w zakładaniu niewibrujących pierścieni erekcyjnych wpływa też środek nawilżający. Używając go na pierścieniu ułatwiamy jego założenie, pamiętając jednak o doborze odpowiedniego lubrykantu. Pierścienie silikonowe powinny być stosowane wyłącznie z żelami wodnymi, te bazujące na silikonie mogą bowiem uszkodzić lub zmatowić powierzchnię.